Must see Ustki

Ustka bez wątpienia jest miastem, które warto odwiedzić. Odpoczynek w tym miejscu na pewno długo pozostanie nam w pamięci. Pośród wielu fascynujących rzeczy, które oferuje nam to miasto znajdziemy te, które odwiedzić po prostu musimy. Co koniecznie musi znaleźć się na naszej mapie będąc w Ustce?

Ten nadmorski zakątek naszego kraju szczyci się wieloma wspaniałymi atrakcjami. Zwiedzając go nie możemy ominąć wieży widokowej. Położona jest ona przy końcu promenady, a kiedyś służyła za wojskowy punkt obserwacyjny. Wchodząc na nią nic nie zapłacimy, a zyskamy zapierające dech w piersiach widoki plaż i klifów. Drugim budynkiem, którego nie należy pominąć podczas pobytu w Ustce jest Zielony Pałac. Jest to willa, która niegdyś wzniesiona została dla Wilhelma Koepke. Stylizowana na gotycki zamek, po śmierci Koepke znacznie podupadła. Nie pomińmy także trzeciego mola w mieście – pozostałości po niedokończonej inwestycji Niemców z 1938 roku. Budżet na nią wynosił aż ponad 30 milinów marek. Miało zajmować ponad półtora kilometra długości. Jego budowa została jednak wstrzymana z powodu wybuchu wojny. Wzrok przyciąga także Dom Pracy Twórczej, czyli pochodząca z XIX wieku willa dla artystów. Szczególną uwagę przykuwa jej ośmioboczna wieża. Jeśli budynek nas zainteresuje, możemy nawet w nim wynająć pokój.

Każdy, kto jest w tym mieście koniecznie musi zobaczyć znikając a plażę. Możemy poobserwować ją z usteckiej latarni i dostrzec abrazyjną działalność morza, zauważając, że dochodzące tam falę niszczą ściany klifu, a przy tym i zmywają piasek. Szlak "zwiniętych torów" to szlak prowadzący z Ustki do Rowów, który biegnie tuż obok Słowińskiego Parku Narodowego, jednak nie jest ekstremalnie długi. Warto wybrać się na przejażdżkę rowerem, jeśli chcemy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

W Ustce znajdziemy także satysfakcjonujący nas nocleg, poszukać można na https://meteor-turystyka.pl/. Wszystko jedno czy chcemy odpocząć "drzwi w drzwi" z naturą, czy w centrum miasta. Wachlarz oferowanych pokoi jest tak szeroki, że zadowoli bez wątpienia nawet najbardziej wymagającego klienta. Nawet jeśli zamarzy nam się grillowanie, basen, atrakcje dla dzieci czy kilka dni spędzonych w istnym luksusie z morzem "na wyciągnięcie ręki", miasto to nas nie zawiedzie. Znajdą się noclegi dla wszystkich – tych z "grubym portfelem", jak i ograniczonym budżetem.

2 thoughts on “Must see Ustki

  1. To bez wątpienia jedna z ładniejszych miejscowości na Pomorzu;)

Dodaj komentarz